Записки провінційного рекрутера

Дорогий роботодавець ! Нині все вирішують вже навіть не дні – годинни ! .. Не чекай, не тягни час ! Побачив цікаве резюме – дзвони відразу! Тому що пропозицій на ринку багато ( на одного хорошого кандидата – відразу 4-5), і хто перший встав , того і тапки . Тугодуми – роботодавці залишаються без людей. Це факт …

Як зменшити кількість відмов з боку кандидатів? Відповідь на це та деякі інші питання можна знайти в аналітичній замітці Сергій Дембського , менеджера з підбору персоналу в Південному регіоні компанії « ФАРМА ПЕРСОНАЛ ».

Як відомо, статистика знає все. А статистика, помножена на грамотний аналіз, дозволяє, подібно електронному мікроскопу, побачити приховане за хаосом розрізнених емпіричних даних, повсякденною суєтою і рутиною – тонку структуру і глибинні процеси, що відбуваються на різних рівнях системи. Нехай говорять, що мова цифр мертва. Нехай сміються в кулачок скептики … У даній статті мова піде про наболіле: коли і чому ми втрачаємо найкращих кандидатів? І не «взагалі», а на прикладі конкретних вакансій в конкретному регіоні.

… Як айсберг в океанi …

Дані, наведені нижче , відносяться виключно до регіональній службі, виключно в категорії медичних представників .

Ретельно фіксуючи і відстежуючи кожне зроблене дію, приходиш до жахливого висновку: з кожним роком працювати доводиться все більше і більше. На перший погляд, і непомітно начебто, а глянеш на цифри – і бачиш: у 2012 році для закриття однієї вакансії медпредставника в середньому припадало здійснити 281 контакт, а цього року – вже 316 … Дзвінки , співбесіди. Знову дзвінки … Роботодавець бачить лише верхівку айсберга, але не знає нічого про підводній його частині. Та й навіщо воно йому? Якщо хтось не вірить, нехай сам спробує: хороших кандидатів – їх не тільки знайти треба, але й вблагати невблаганного HR- бога, фортуну і зірки, щоб усе «зрослося» і склалося 316 контактів, щоб у результаті одна-єдина людина вийшла на роботу … і щоб це був дійсно кращий…

А адже кращі, як правило, швидше за все і « зриваються » … і чим далі, тим швидше … Знаєте, скільки точно часу проходить до того моменту , коли роботодавці та кандидати починають « відмовлятися » один від одного? І хто в цьому питанні виявляє велику активність? І що змінилося за останній рік ?

Зда магiя “шорт-листа”

Ми спостерігали два піки відмов роботодавця від запропонованих кандидатур за підсумками 2012 року:

  • на етапі між подачею CV замовнику і первинним телефонним співбесідою з кандидатом (ПТС);
  • і після первинного особистої співбесіди (ПЛС).

За результатами 2013 актуальним залишився тільки перший пік – на стадії відсіву резюме. На даному етапі відмов стало на 57 % більше. У той же час число кандидатів, відсіяних роботодавцем на наступних етапах відбору , в цілому скоротилося. Про що це говорить?

Роботодавець не хоче витрачати час на малоперспективні, з його точки зору, співбесіди і воліє максимально відсіяти кандидатів по резюме.

І все б нічого, та тільки кандидат нині пішов не той… Розпещений. І нетерплячий. У порівнянні з минулим роком на 49% зросла кількість відмов з боку здобувачів на стадії розгляду CV роботодавцем. Дуже багато альтернативних пропозицій на ринку…

Але навіть самий нетерплячий претендент повинен визнати: на те, щоб більш-менш тверезо і спокійно розглянути всі кандидатури, роботодавцю потрібно деякий час. Скільки днів (годин, тижнів) є в розпорядженні роботодавця, якщо він хоче дійсно «зібрати вершк»?

Кандидат – продукт який швидко псується …

З боку кандидатів – умовно – можна виділити дві групи відмов: швидкі – до десяти днів з моменту подачі резюме, і повільні – через 10 днів. Близько половини кандидатів «зіскакують» якраз в період до десяти днів.

Про що це говорить? Кандидати швидко «перегорають». У них всередині – чисто психологічно – виникає почуття: раз мені відразу не подзвонили, значить, я нецікавий. А раз так – немає чого чекати біля моря погоди .

Цікаво, що ще в минулому , 2012 чекати готові були довше. Та й саме телефонна співбесіда, як і всі наступні контакти з роботодавцем, мали набагато більше значення: кількість відмов (особливо з боку кандидатів) після кожного з них торік було істотно вище.

Іншими словами, якщо торік при виборі роботодавця відігравало роль враження від співбесіди, то вже цього року – швидкість реакції (а значить, зацікавленість) роботодавця!

Серед кандидатів, які дочекалися співбесіди, теж проявилася досить цікава тенденція… А саме: співбесіда відбувається протягом 10 днів від подачі резюме, ймовірність відмови з боку кандидатів вдвічі нижче! Іншими словами, вони готові до поступок і співробітництва і не схильні шукати підступ. Якщо ж роботодавець затягнув з проведенням співбесіди, кандидат вже демотивований співпрацювати з даною компанією.

Стаття опублікована з люб’язної згоди компанії Фарма Персонал .

Джерело: www.ph-p.com.ua

0 4473