Створення команд розробки в Україні

Щоб зберігати лідируючі позиції, власники глобальних компаній постійно шукають нові та інноваційні способи, щоб максімізіровать свій прибуток і автоматизіровать виробництво. Часто найбільша проблема-знайти необхідний талант на місцевому рівні.

Саме тут створення віддаленої команди розробників може стати чіткою стратегічною альтернативою з точки зору економічної ефективності, доступності ІТ-ресурсів і відмінною технічною експертизою. Тут варто звернути свій погляд на Україну, де кількість технічних талантів зростає.

Як технічний директор дослідної компанії з розробки програмного забезпечення та технологічного консалтингу, що працює в Україні, я знаю місцевий ІТ-бізнес зсередини і можу порадити найкращі практики для успішного віддаленого співробітництва.

Ось що потрібно знати технічному директору про вибір надійного віддаленого партнера і створенні масштабованих груп розробників в Україні.

Українська перспективна інфраструктура

newproject_1_web (1)

У 2017 році Global Sourcing Association  визнав Україну офшорним напрямком року завдяки процвітаючою технологічної екосистемі і розумному співвідношенню ціни і якості.

Щорічно місцеві університети випускають понад 36 000 спеціалістів за спеціальностями, пов’язаними з ІТ. Крім того, регіональні технічні співтовариства регулярно запускають освітні програми по нових дисциплінах. Очікується, що до 2020 року обсяг  української ІТ-індустрії досягне 5,7 млрд доларів.

Станом на 2018 рік в неї входять понад 1000 компаній-розробників програмного забезпечення і 2000 стартапів. Деякі з цих стартапів стають першими єдинорога в країні, в тому числі Grammarly, Petcube, Gitlab, Jooble,Readdle і наші друзі з Chanty.

Країна також поліпшила свої позиції в рейтингу Світового банку «Легкість ведення бізнесу» з точки зору загальної ділового середовища, зростання місцевої ділової активності і прямих іноземних інвестицій.

Ще один рейтинг, Глобальний інноваційний індекс, включив Україну в число 50 провідних інноваційних центрів. Не дивно, що країна залучила понад 100 світових технологічних гігантів, включаючи Microsoft, IBM, Samsung іWargaming, які створили тут свої науково-дослідні центри.

Виберіть правильного партнера

При визначенні партнера з розробки програмного забезпечення, відповідного для вашого бізнесу, оцініть наступне:

  • Ринкова репутація: перегляньте профілі компанії в соціальних мережах і відгуки клієнтів на Glassdoor і Clutch, щоб переконатися, що він має позитивний імідж і гідний послужний список.
  • Технічна експертиза та портфоліо: Вивчіть технологічний стек і тематичні дослідження, щоб визначити, чи відповідає експертиза вашого партнера вимогам вашого проекту.
  • Стратегія утримання клієнтів: дізнайтеся про стратегію компанії по підтримці довгострокових відносин з клієнтами і підтримці високих стандартів.
  • Бізнес цінності: дізнайтеся про місію, культуру і цінності вашого потенційного партнера, щоб переконатися, що ви перебуваєте на одній хвилі.
  • Структура управління: дізнайтеся, чи є в компанії менеджер за якістю обслуговування клієнтів або менеджер по роботі з клієнтами, а також чітко визначена стратегія постійного поліпшення якості обслуговування.
  • Професіоналізм: уявіть свій бізнес кейс, щоб визначити, чи добре керівництво компанії знає бізнес і чи може воно  дати рекомендації по кращим практикам і складу команди для вашого проекту.
  • Негативний досвід: Дізнайтеся про попередній негативний досвід компанії, щоб краще зрозуміти їх відкритість, автентичність і здатність вирішувати будь-які проблеми, що виникають.
  • Освітні ініціативи: дізнайтеся, як  компанія організовує освітні ініціативи для своїх співробітників, такі як зустрічі з обміну знаннями, хакатони, конференції або семінари. 

 

Побудова високоефективних команд розробників в Україні

Розумний вибір

Перший крок на шляху до створення добре налагодженої команди в Україні – це переговори про процес підбору з вашим віддаленим партнером.

Я пропоную використовувати ефективну триступеневу схему співбесіди, яка включає в себе початкове співбесіду, тестове завдання (повинно займати не більше чотирьох годин) та технічне співбесіду перед прийняттям їм остаточного рішення.

Під час співбесід переконайтеся, що кандидат згоден з цінностями вашої компанії і розуміє сферу діяльності, в якій ви працюєте. Постарайтеся проілюструвати ситуації, в яких ваш кандидат повинен мати справу з терміновими і високопріоритетними запитами, щоб побачити, чи зможе він / вона визначати пріоритети і швидко реагувати на мінливє навколишнє середовище.

В кінцевому підсумку переконайтеся, що ви наймаєте гнучких і технічно підкованих людей, які поділяють ваші цінності

Придбання кращих талантів

Український ринок розробки програмного забезпечення досить насичений, а конкуренція за технічні таланти висока. Щоб отримати кращих кандидатів, вам потрібно подумати про унікальні пропозиції, які можуть залучити висококваліфікованого розробника з України.

З мого досвіду, українські розробники більш схильні приймати пропозицію про роботу, коли вони отримують можливість вирішувати  складні завдання, працювати з новим технологічним стеком, отримувати конкурентоспроможну зарплату і мати адекватний рівень робочого навантаження.

Стратегія адаптації при прийомі на роботу

Як правило, процес адаптації при прийомі на роботу зазвичай займає від трьох до п’яти днів. Все, що вам потрібно зробити, – це переконатися, що ваша українська команда готова почати все заново, від настройки інфраструктури до намічених обов’язків протягом наступних тижнів. Опишіть своє бачення і кінцеві цілі, щоб переконатися, що ви і ваша команда перебуваєте на одній сторінці, коли мова йде про вимоги проекту і культурі робочого процесу. Встановіть KPI для вашої команди на пробний період, щоб виміряти її ефективність і підтримувати стійкий робочий процес.

Утримання і стабільність

Ключовим елементом управління віддаленими командами є підтримка почуття цілісності. Організуйте регулярні зустрічі і щорічні відрядження, щоб бути в курсі подій ваших віддалених розробників. Запитуйте їх думку про розробку продукту і залучіть їх в процес прийняття рішень. Зробіть так, щоб вони почували себе невід’ємною частиною успіху вашої компанії.

Формула успіху

Як можна гарантувати, що віддалена команда розробників буде підтримувати високі стандарти? Ефективне і послідовне спілкування є рішенням. Регулярні scrum -мітинги і поїздки на місця допоможуть виробити чітке бачення того, що було зроблено, генерувати нові ідеї і планувати дії для подальшого поліпшення.

Щоб полегшити взаємодію з командою, використовуйте мінімальну кількість метрик програмного забезпечення та окремі інструменти для відстеження завдань, зв’язку, проведення відеоконференцій і безперервної інтеграції.

Висновок

З правильним партнером і виконанням, створення груп розробників в Україні може виявитися ще більш рентабельним і продуктивним, ніж локальна розробка програмного забезпечення. У країні є все необхідне, щоб стати глобальним технологічним центром – сильне технічна освіта, велике кількість талантів, неупереджені люди і швидко розвивається технологічна екосистема.

 

Igor Tkach - Forbes Technology Council

 

0 2080