Як звільнитися не спалюючи мостів

Існує безліч причин, за якими ви можете прийняти рішення звільнитися з роботи. Незалежно від того, чи відчуваєте ви, що пора спробувати щось нове, або вам до смерті набридла ваша справжня робота, немає сенсу спалювати мости, а тому, дуже важливо залишатися тактовним, коли прийшов час повідомити роботодавця про своє рішення.
Як би там не було, майбутнє вашої кар’єри тільки виграє, якщо ви підете з компанії з високо піднятою головою, не залишивши про себе поганого враження ні у колишнього роботодавця, ні у своїх колег.

Так як же постаратися звільнитися так, щоб це відбилося на вас найбільш вигідно? Пропонуємо кілька корисних порад для тих, хто хоче звільнитися стильно.

1) Переконайтеся, що ви впевнені у своєму рішенні на 100%

Як тільки ви повідомили своєму шефу про те, що збираєтеся звільнятися, зворотного шляху немає, тому вам слід бути повністю впевненим у тому, що ви робите правильний вибір. Якщо існує особлива причина, по якій ви хочете звільнитися, подумайте про те, чи використовували ви всі можливі способи вирішення цієї проблеми. Те ж саме стосується і пошуку нових перспектив, оскільки можливості для подальшого розвитку можуть існувати і в компанії, якщо Ви звичайно ставили свого шефа до відома про те, що вас цікавить нові можливості.

2) Організуйте зустріч зі своїм шефом

Якщо ви хочете підтримувати подальші зв’язки зі своїм роботодавцем, то набагато краще було б організувати особисту зустріч, а не просто подати безлике заяву про звільнення. Перед зустріччю, подумайте про те, що ви збираєтеся сказати, і дотримуйтесь цього. Найбільш дипломатичним чином дайте роботодавцю зрозуміти, що ви, власне, в усній формі говорите йому про своє звільнення.

3) Мисліть позитивно

Якщо ви прийняли рішення піти з компанії, то, цілком імовірно, що вас дещо в ній не влаштовує, але зараз не час говорити про проблеми. Зосередьтеся на тих позитивних моментах, які мали місце під час вашої роботи в компанії. Зараз ви йдете з компанії, тому, можливо, прийшов час забути про негатив.

4) Будьте готові до реакції

Якщо ваш шеф не здогадується про те, що ви збираєтеся звільнитися з роботи, то ви повинні бути готові до його реакції на цю приголомшливу новину. Така новина може стати для нього шоком, викликати емоції і створити конфронтацію. Спробуйте залишатися спокійним і стриманим і закінчити зустріч на хорошій ноті.

5) Стійте на своєму

Якщо за час роботи в компанії ви стали цінним членом команди, то існує ймовірність того, що шефа засмутить ваш відхід і він спробує схилити вас передумати. Якщо ви впевнені на 100%, що хочете піти, стійте на своєму, і ввічливо повідомте йому, що ваше рішення є остаточним. Звичайно, вам можуть запропонувати привабливу альтернативу, відмовитися від якої було б нерозумно. Ну що ж, тоді прийшов ваш час висувати умови!

6) Поставтеся серйозно до терміну для повідомлення

У більшості трудових угод визначено, що співробітник зобов’язаний відпрацювати певний термін, що передує звільненню: це дає роботодавцеві час підготуватися до звільнення. Хоча деякі роботодавці готові звільнити вас, без зобов’язань відпрацьовувати цей термін, або навіть хочуть, щоб ви пішли з роботи негайно, дуже важливо показати, що ви готові повністю відпрацювати цей термін і зробити все можливе, щоб допомогти в цей перехідний період.

7) Викладіть це на папері

Після того, як ви повідомили шефу про свої наміри, ви повинні викласти це на папері, щоб оформити це офіційно. У заяві про звільнення слід вказати своє ім’я, дату, інформацію про свого начальника, повідомлення про звільнення, дату вашого відходу і, нарешті, поставити підпис. Якщо ви бажаєте додати що-небудь ще, щось, що ви упустили в особистій розмові з шефом, ви можете включити це в свою заяву. І чим більше позитиву, тим краще! Наприклад, ви можете подякувати шефа за надані вам можливості і за ту підтримку, яку ви отримували під час роботи на фірмі.

8) Ретельно поставтеся до передачі своїх повноважень

Перед звільненням переконайтеся, що ви завершили всі важливі завдання, над якими працювали, щоб іншим не довелося усувати ваші недоробки. Створіть сприятливу атмосферу, передаючи повноваження співробітнику, прийнятому на ваше місце, будьте чуйним і готовим допомогти. Ніколи не знаєш, коли доля може звести тебе з колишніми співробітниками в майбутньому: тому для вашого ж блага буде піти по-доброму!

 

Джерело: http://theundercoverrecruiter.com/resign-without-burning-bridges/

0 11067