4 причини звільнення ваших кращих IT фахівців

Один з ваших кращих IT співробітників знайшов іншу роботу і йде, а у вас залишається величезна дірка, яку необхідно терміново заповнити? Знайома ситуація…
Фахівці в галузі інформаційних технологій вкрай затребувані, тому ваша IT-команда знаходиться в постійному пошуку.

Чому ж йдуть ваші IT-суперзірки? Чи тому, що вони потрібні, або тому, що їх просто не влаштовує їх місце роботи? Наведемо приклади чотирьох переконливих причин, за якими члени вашої команди готові піти з роботи:

 

1. Відсутність лідерства

Вашої IT-команді потрібен сильний лідер, здатний мотивувати співробітників, вирішувати проблеми і створювати на роботе позитивну атмосферу. Задайте собі питання: чи отримує ваша команда від свого керівника те, що їй необхідно?

Лідерство – це нагальна проблема для робочої сили. За даними опитування GlobalWorkforceLeadershipsurvey, проведеного в лютому і березні, майже половина опитаних компаній заявила, що лідерство – це якість, яка найбільш важко знайти серед співробітників. За даними опитування, 51,3% опитуваних оцінили здатність їх керівника бути лідером і вміти зацікавлювати в п’ять (і нижче) балів за шкалою від одного до десяти.

Щоб зберегти свою зоряну IT-команду, вам варто оцінити своїх нинішніх лідерів і завчасно виховувати нових. А говорячи про лідерство, вам слід зосередитися на спілкуванні.

За даними опитувань, 81% опитаних співробітників заявили, що вони віддали б перевагу тій компанії, яка цінує відкрите спілкування, а не тієї, яка пропонує інші привілеї, типу безкоштовного харчування або абонемента в спортзал. За даними іншого опитування, проведеного SHRMandGloboforce в 2013 році, 94% опитаних організацій вважають, що позитивна відповідь реакція керівництва покращує роботу співробітників.

 

2. Морально-психологічне виснаження

Головною проблемою на роботі є стрес і особливо це відчувають IT фахівці. За даними опитування щодо задоволеності процесом роботи, 52,2% опитаних фахівців в області інформаційних технологій заявили, що, за шкалою від одного до десяти, вони оцінюють рівень хронічного стресу в середньостатистичний робочий день в шість і вище пунктів.

Співробітникам відомі негативні наслідки стресу і коли вони відчувають надмірний тиск, вони готові піти з роботи. Перевтомлені фахівці в IT перегорають і намагаються звільнитися від своєї роботи. Коли це трапляється, вони схильні шукати кращу альтернативу, в якій буде менше стресу.

Замість того щоб доводити свою IT-команду до морально-психологічного виснаження, допоможіть їй досягти успіху в оточенні з меншою кількістю стресу. Регулярно спілкуйтеся з командою, запитуйте, чи потрібні їм будь-які ресурси і як ви можете допомогти зменшити обсяг їх роботи. Спонукайте свою команду робити паузи і брати вихідні – особливо після напружених і стресових періодів.

 

3. Відсутність розвитку

Технології розвиваються і IT фахівці, які відстають, втрачають свою значимість. IT фахівці хочуть продовжувати своє навчання й удосконалювати свої навички, щоб рухатися вперед у своїй кар’єрі. Однак, 64% фахівців у галузі інформаційних технологій оцінюють можливості для свого професійного розвитку, які надають їх організації, в п’ять і нижче пунктів.

Якщо ви не будете допомагати своїй IT-команді розвиватися, вони будуть шукати нові місця роботи для вдосконалення своїх навичок. Ви можете запропонувати своїй команді додаткові можливості для розвитку, дозволяючи їм навчатися у старших співробітників, пробувати себе в інших ролях, брати участь у конференціях та галузевих заходах, або запропонувати їм інші способи підвищення кваліфікації.

 

4. Робочий графік

Якщо ваша IT команда приходить на роботу на 9, йде в 18 і так щодня, то, напевно, їм це не зовсім подобається. Щодо задоволеності від роботи, 40,9% опитаних заявили, що можливість роботи вдома – це найважливіша привілей, який міг би запропонувати IT роботодавець; на другому місці слід можливість працювати за гнучким графіком.

Природа IT і доступні роботодавцям і співробітникам ресурси роблять можливість роботи за гнучким графіком реальною. Якщо ви дозволите вашій IT-команді вибирати, коли і де працювати, то вони будуть менш схильні до звільнення. Дайте співробітникам можливість працювати вдома, коли це можливо, або самим вирішувати, коли вони починають і закінчують роботу: головне, щоб вони її виконували.

IT фахівці мають велику кількість можливостей і ви зможете утримати талановитих фахівців, якщо підете назустріч їхнім побажанням і потребам.

Джерело: http://www.talentculture.com/4-reasons-your-best-it-pros-are-leaving/

0 5971