Як найняти програмiста

Схоже, у технологічних компаній великі проблеми з пошуком гідних кандидатів. Пропоную свою допомогу. Саме для вас, роботодавців, що мають проблеми з пошуком талановитих програмістів, я склав це коротке керівництво по найму. У його основі – мій багаторічний досвід, і як потенційного співробітника, і як наймача / роботодавця.

БУДЬ ЛАСКА, ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА

Рекрутерів, які не можуть і не вміють наймати

Я, наприклад, залишаю без уваги десь близько 95 % електронних листів рекрутерів. І навіть у тих 5 %, які я розглядаю , мене вражає їх незмінне«давайте -ка, подавайте заяву про прийом на роботу». Це вкрай невдалий початок і мене вражає , що від нього ніяк не можуть відмовитися.

Приклад : недавно я отримав листа від штатного рекрутера компанії з такою, по суті, пропозицією: «Гей, хлопці, запрошуємо на роботу! Цікавитесь?» Я відповів, розпитав про деталі вакансії, а мене відіслали до їх веб-сайту, навіть посилання не дали, просто запропонували:«відвідайте наш веб-сайт і ознайомтесь зі сторінкою «вакансії».

Ви це, хлопці, серйозно?

Якщо я задав вам питання, то це те, що в торгівлі називають ОЗНАКА ГОТОВНОСТІ до здійснення покупки. Я ніби як ведусь на те, що це, можливо, класна компанія. Крім того, якщо зі мною зв’язався цей рекрутер (а не навпаки), то я типу (знову як у торгівлі) перспективних клієнтів. Але саме цей рекрутер кави вже точно не отримає. Чому? Повторюйте за мною : каву п’є той, Хто продає.

Уж не стану навіть згадувати про позаштатних рекрутерів, які просто вантажать людей спамом.

Резюме, подані в базу даних 

Я повинен смиренно подати резюме в базу даних, а потім сподіватися і молитися, щоб прийшла відповідь. Де ж ваша гуманність ? Такого можна було б очікувати від мегакорпорацій, але так чинять і початківці компанії з 10 працівниками. Це абсурд! Я–чоловік. Ти–людина. Так ставитися до мене по-людськи! Спілкуйся!

Мій улюблений приклад резюме, поданого в базу даних – це резюме, відіслане в компанію, головний технічний директор якої публічно просторікував про те, що продавці корпоративного програмного забезпечення вчинили з ним точно так , коли він хотів придбати продукт. Думаю, він не побачив у цьому ніякого зв’язку.

Посади з вузькою спеціалізацією

«Інженер з оптимізації серверного додатка Node.js V8 (корейська мова)»

Згоден, цю я вигадав. Але я бачив дуже схожі.

Іноді потрібні деякі особливі навички для вирішення серйозної проблеми, що виникла ЗАРАЗ. І це абсолютно нормально. Що ненормально, так це робити вигляд, що такого роду особливі навички потрібні для кожної посади і постійно. А що якщо ваша компанія перестане використовувати JavaScript для серверного додатка? Мене звільнять? А що якщо звільниться Карен? Можна мені налягти і допомогти, або я повинен займатися своєю справою?

Треба наймати людей, а не штатні одиниці.

Посади, описані неповно

Не можу сказати, скільки я зустрічав посад типу«Розробник Ruby і Rails». Назва не говорить абсолютно нічого про те, у чому фактично полягає робота. Які проблеми потрібно вирішувати? Чи треба займатися програмуванням, або просто колупатися в Rails? Чи знадобиться моє C / C + + освіта? Чи знадобиться мій досвід розподіленого програмування? А моя зацікавленість графіками і теорією множин? Чи потрібно мені буде займатися PSD? У мене одні питання і жодної мотивації шукати відповіді .

Переконаність, що я можу займати тільки ту посаду, яку обіймав до цього

Я займаюся програмуванням протягом 16 років. Я досвідчений розробник з безліччю навичок, як технічних, так і нетехнічних. Я не «Rails разработчик» і не «.Net інженер», незважаючи на те, що це були попередні займані мною посади.

Мені подобається вирішувати проблеми з програмним забезпеченням. А іноді і з апаратним забезпеченням. А іноді просто посидіти, подумати і поговорити. Я – людина. Мене звуть Метт. Приємно познайомитися.

Стандартне технічне інтерв’ю

Ви знаєте, про що я. Є багато варіантів, але всі вони зводяться до чогось типу :

  • Попросіть записати програму на папері або на білій дошці
  • Попросіть написати програму для функції Фібоначчі
  • Задайте будь-яке питання, що починається словами«розкажіть про випадок, коли».

І БУДЬ ЛАСКА

Будьте цікавими

Щоб поліпшити процес найму потрібно, в першу чергу, бути дійсно цікавим місцем роботи. Я не маю на увазі столи  для настільного тенісу і пиво в холодильнику (хоча і те, й інше – непогано). Я кажу про те, чим займається ваша компанія. Вирішуйте цікаві, складні проблеми. Або вирішуйте нецікаві проблеми для відомих і / або неймовірно привабливих людей. Придумайте, як зробити це цікавим. І це абсолютно НЕ повинно бути «задоволенням». Якщо ви займаєтеся досить цікавими речами, розумні люди знайдуть спосіб отримати від них «задоволення».

Проявляйте повагу / інтерес

Справжній ентузіазм заразливий і переконливий. Підроблений ентузіазм небезпечний: в кращому випадку можна уславитися дурнем, а в гіршому – привернути наївних ідіотів.

Якщо у вас немає справжнього ентузіазму, але ви все, ж займаєтеся наймом фахівців, ви здійснюєте якогось роду моральне шахрайство. Може, вам варто про це подумати.

Висловлюйте кандидатам вдячність

Висловлюйте мені вдячність, якщо я проявляю інтерес до вашої компанії.

Приклад : кілька років тому я подав резюме в базу даних. Я був цілком кваліфікований для цієї посади, і я написав супровідний лист відповідно до вимог. Мені нічого не відповіли. Взагалі нічого. Я засмутився. І раптом! Шістьма місяцями пізніше я раптом отримав від компанії E-мейл: вони цікавилися, цікавлюся чи все ще я. Розумовий припадок! До того часу , ця компанія мене більше не цікавила. Але почуття мої вони зачепили. Так, це абсурдно. Але це все ще трапляється. відвертатися  від людей – погана практика.

Знайомтеся з програмістами

Несподівана перевірка для менеджерів по найму : назвіть всіх програмістів, яких ви знаєте поіменно. Не приймайте під увагу тих, з якими ви вже працюєте!

Ну і скільки у вас вийшло імен?

Реальною основою успішного найму є знайомство і спілкування з людьми. Це «нетворкінг» (створення мережі корисних ділових зв’язків і контактів). На жаль, термін« нетворкінг» сьогодні став синонімом занудних тусовок і офіційних обідів, на яких, як правило, ніяких важливих знайомств не заводять.

Не треба бути світською чарівником, щоб взятися за вирішення цієї проблеми. Був у мене як то раніше такий бос, Ендрю , так ось, коли Ендрю вперше зустрічав когось – ну просто дійсно кожного – він задавав питання«Ви займаєтеся програмуванням ?». Це було не до місця, але на диво ефективно. У 9 з 10 випадків відповідь була«ні», але таким чином йому вдавалося завести розмову. А тепер з’явився« нетворкінг». Люди знали, що ми наймаємо програмістів. У нас з’явилися деякі контакти.  Вирішило це всі наші проблеми? Ні. Але це допомогло їх вирішити.

Це як особисті знайомства, коли треба виходити і зустрічатися з людьми. І як часто буває з особистими знайомствами , мова йде не про те, щоб зустріти пана / пані Те, Що Треба, а про те, щоб познайомитися з людьми, які, в перспективі, познайомлять вас з паном / пані Те, Що Треба.

Якщо ви серйозно ставитеся до підбору якісної команди, то ви в цій справі надовго. Ось і дійте відповідно.

Дайте мені зайнятися програмуванням, чорт забирай

Знаряддя технічного інтерв’ю прості: кмітливий інтерв’юер і комп’ютер. Все інше (біла дошка, конференц – зал) необов’язково.

Моїм найкращим досвідом проведення співбесіди було півгодинне спілкування з кожним кандидатом з команди. Це дозволило отримати відповіді на питання, які ні роботодавець, ні я не змогли б обговорити в інших умовах.

У вас проблеми з наймом програмістів для вашої компанії і ви не знаєте чому? Напишіть мені пару рядків і розкажіть про це. Серйозно. Я в цій сфері профі. Може у мене і не знайдеться для вас відповіді, але спробувати варто. Якщо ви можете бути чесним з собою і зі мною, то я буду чесний з вами.

Переклад  escadra.com.ua

0 6641