Україна посіла перше місце в Європі в галузі IT-аутсорсингу і розробки програмного забезпечення

Близько 100 000 українських програмістів працюють в тисячах компаній, оскільки на світовому ринку постійно зростає попит на фахівців в області IT

Незважаючи на політичну турбулентність в Україні останнім часом, щорічні темпи зростання в секторі IT, досліджень і розробок в області ПО обчислюються двозначними числами. Більше сотні провідних світових технологічних компаній підприємств, від Cisco до Oracle, Rakuten і Samsung, займаються в Україні науково-дослідною діяльністю з розробки ПЗ, а велика кількість місцевих IT-аутсорсингових компаній всіх типів і розмірів обслуговують клієнтів по всьому світу.
Українські розробники часто працюють над проектами з розробки ПЗ, мобільних, корпоративних і веб-додатків. Ряд постачальників послуг заробили гарну репутацію на вирішенні складних інженерних завдань. В Україні також можна знайти відмінні ресурси для проведення передпроектних робіт, виконання UI / UX дизайну, проведення контролю якості (QA) і здійснення інших завдань.
Обсяг експорту української індустрії розробки програмного забезпечення в 2015 році досяг не менше 2,5 мільярдів доларів США (3 місце в загальному обсязі експорту). Це лише незначна частина потенціалу країни, якщо врахувати наявність великої кількості кваліфікованих трудових ресурсів.
У співпраці з місцевими та міжнародними галузевими асоціаціями, Ukraine Digital News публікує перший всеосяжний звіт по цій галузі.
Крім повного набору даних, включаючи детальний аналіз галузі за сегментами і регіонами, в звіті наведені приголомшливі випадки міжнародного співробітництва в галузі досліджень і розробок ПО. Наприклад, про те, як відносно невелика компанія зі східної України представила блискуче рішення для задач мобільного віртуалізації, поставлені дослідним інститутом з Південної Кореї, а інноваційні ( «проривні») фінансово та медико-технологічні стартапи з Великобританії знайшли необхідні промислові та технологічні знання ( експертизу) в компанії з західної України.
Провідні юридичні експерти рекомендують міжнародним компаніям укладати угоди про залучення сторонніх постачальників послуг (аутсорсинг) і забезпечити захист прав інтелектуальної власності, а компанія Деллойт Україна надала детальний звіт про існуючу систему оподаткування, що діє для IT послуг і місцевих науково-дослідних центрів.
Основні висновки про сектор IT послуг в Україні

 • Україна має найбільше і найбільш швидко зростаюча кількість IT-фахівців в Європі; очікується, що до 2020 року їх кількість в Україні подвоїться і досягне 200 тисяч.
 • Аутсорсингові компанії вУкраїні пропонують широкий вибір інженерних можливостей, а більшість компаній в останні кілька років вже перейшли на метод гнучкою ( «живий») розробки.
 • Обсяг експорту української індустрії розробки програмного забезпечення досяг в 2015 році не менше 2,5 мільярдів доларів США (3 місце в загальному обсязі експорту), показуючи щорічні темпи зростання, які обчислюються двозначними числами. Це лише незначна частина потенціалу країни, якщо врахувати наявність великої кількості кваліфікованих трудових ресурсів.
 • Більшість місцевих і міжнародних компаній повідомляють про те, що політична турбулентність в країні ніяк не вплинула на існуючий бізнес, а якщо і вплинула, то зовсім незначно. Однак, такі фактори перешкоджають розвитку.
 • Українські IT-компанії працюють переважно на американський ринок, який займає близько 80% експорту послуг.
 • Рівень знання англійської мови серед IT-фахівців значно виріс за останні кілька років, але при цьому залишається нижче, ніж в деяких інших країнах Центральної та Східної Європи.

Науково-дослідні центри транснаціональних компаній в Україні

 • В Україні розміщено понад 100 науково-дослідних дочірніх компаній транснаціональних компаній, які працюють в різних галузях, в тому числі телекомунікації, розробка ПО, написання ігр та електронна комерція.
 • Значна частина цих транснаціональних компаній увійшла на український ринок опосередковано, в результаті злиття або поглинання, шляхом ведення спільної науково-дослідницької діяльності з аутсорсинговим компонентом або через компанії, що надають послуги персоналу (виведення персоналу за штат).
 • Сполучені Штати залишаються найбільшим партнером України у спільній науково-дослідній діяльності (близько 45% всіх компаній); за США йдуть країни ЄС та Ізраїль.
 • Київ залишається найпопулярнішим в Україні містом для відкриття науково-дослідних центрів. У Києві їх сконцентровано більше половини таких центрів. Іншими ключовими містами для науково-дослідницької діяльності також є Дніпропетровськ, Львів, Одеса, Харків і Вінниця.

Ділова і юридичне середовище

 • За останній рік Україна значно поліпшила свій статус як місця для ведення міжнародного бізнесу, а існуючий в Україні рівень податків для компаній, що працюють в IT секторі, залишається відносно низьким.
 • Вжито суттєві спроби проведення реформ, і хоча вони ще далекі від завершення, в 2015 році було запущено кілька проектів електронного уряду. Незабаром очікуються важливі законодавчі зміни в сфері захисту інтелектуальної власності, відповідно до договору про Асоціацію, підписаним з ЄС в 2014 році. Планується спростити правила експорту IT-послуг, а місцеві IT-компанії будуть краще захищені від бюрократії і корупції.

Ключові цифри

 • 90 000 IT-фахівців (№1 в Європі). До 2020 року очікується, що їх число складе 200 000 чоловік
 • Більше 1000 IT-компаній
 • Понад 100 транснаціональних науково-дослідних центрів
 • $ 2,5 мільярда – обсяг експорту послуг з розробки ПЗ (за консервативними оцінками)
 • $ 60 мільйонів – загальний заробіток більш ніж 120 000 фрілансерів, задіяних в IT секторі, в 2014 році

Джерело: http://itonews.eu/report-ukraine-powerhouse/

0 3171